1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znaleziono 1 wynik
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Prośba o pomoc w interpretacji TK i co dalej
Ola Olka

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 3163

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-01-14, 15:17   Temat: Prośba o pomoc w interpretacji TK i co dalej
Angelika witaj na forum.
Przykro mi, że i wasz tato musi się zmagać z taką cieżką chorobą.
Z opisu TK wynika że istnieje duży guz w płucach, powiększone guzy chłonne płyn w opłucnej oraz przerzuty do wątroby.
Oznacza to bardzo powżny stan, szanse na operację w takim stanie praktycznie nie istnieją. Może być wdrożona chemia ale obawiam się że w stanie taty będzie to tylko chemia paliatywna to znaczy taka która leczy objawowo, nie prowadzi jednak do wyleczenia. Przykro mi.

Choroba rozwija się na co wskazuje złe samopoczucie taty, chudnięcie silny kaszel.
Angelika napisał/a:
Pozostałe objawy pojawiły się od 01.01.2017 i z dnia na dzień wygląda to coraz gorzej. Tata cały czas jest w łóżku - na zmianę leży i siedzi zgarbiony-pochylony (mówi że wtedy mniej go uwiera i swędzi w płucach).

Kiedy macie wizytę u onkologa? Najlepiej byłoby gdyby był to onkolog specjalizujący się w chorobach płuc.
Czy były robione inne badania? Bronchoskopia? Biopsja guza?

Tato czuje się żle, musisz zdawać sobie sprawę że w przypadku nowotworu płuc dalsze pogorszenie może przyjść z dnia na dzień.
Czy tato mieszka z kimś czy sam? Tak czy tak trzeba by już pomyśleć o zgłoszeniu taty do hospicjum domowego oni pomogą w zwalczaniu bólu i wspomogą was w opiece.

Przykro mi, że nic pozytywniejszego nie mogę na dzień dzisiejszy napisać.
Pozdrawiam serdecznie i życzę wiele siły.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group